CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Uczniowie czytają "Przedwiośnie"

  • 7.09.2018, 14:44 (aktualizacja 08.09.2018 11:19)
  • Katarzyna Kurek
Uczniowie czytają "Przedwiośnie"
Podziel się:
Oceń:
Jedno z największych dzieł polskiej literatury zabrzmiało dziś podczas Narodowego czytania W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tę inicjatywę zainaugurowała para prezydencka w 2012 roku. 

Niestety młodzież coraz rzadziej czyta książki, nie wspominając o lekturach. Rola grona pedagogicznego jest taka, aby zachęcali i propagowali czytanie wśród uczniów. Narodowe czytanie w tej szkole to już tradycja. Uczniowie z wielkim szacunkiem i powagą podchodzą do tej akcji, jak i samego czytania. Czytanie lektur dla wielu uczniów jest przymusem, którego nie chcą się podejmować. Młodzi ludzie często sięgają po streszczenia i opracowania, zamiast po oryginalną wersję. Prezentacja oraz wspólne czytanie wywołało wśród uczniów wiele emocji i skłoniło ich do refleksji nad przeszłością. Akcja zachęca i propaguje czytanie książek, zwłaszcza tych związanych z historią narodu polskiego. 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe