Rowerem przez Krzemienny szlak

  • 04.09.2018, 15:13 (aktualizacja 05.09.2018, 10:46)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Rowerem przez Krzemienny szlak
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg przyjazna rowerzystom. 

Pojawił się pomysł i plan, który dziś już można śmiało powiedzieć został zrealizowany. Na terenie Krzemiennego Kręgu wyznaczonych zostało 40 szlaków rowerowych.

Dodatkowo na obszarze szlaków zostało ustawione ok. 100 znaków pionowych, które wskazują atrakcje turystyczne znajdujące się w gminach należących do LGD. 
Pojawiły się też miejsca przyjazne rowerzystom, takich altanek jest 9. Zadaszona wiata, ławo-stoły, kosze do segregacji odpadów oraz bezobsługowa stacja naprawy rowerów, tak wyposażone są wszystkie te miejsca. 

Projekt dla rowerzystów objął też stworzenie map. Powstała specjalna strona internetowa oraz darmowa aplikacja mobilna. 

Połączenie kilkudziesięciu szlaków w jedną całość, stworzenie pewnego kompedium wiedzy na temat możliwości podróży po regionie, to duże udogonienie dla rowerzystów.

Krzemienny szlak, bo taką nazwę nosi trasa rowerowa, powstał ze środków LGD, było to 300 tysięcy złotych, wkład własny przekazali też partnerzy - 9 gmin. 
Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Krzemiennego Kręgu, jest to największy tego typu projekt w Polsce. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
3= z polskiego
3= z polskiego 05.09.2018, 10:29
"komedium wiedzy" - dalszy komentarz zbyteczny...

Pozostałe