CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Warsztaty Archeologii Doświadczalnej

  • 30.08.2018, 10:07 (aktualizacja 19.11.2018 10:24)
  • Judyta Szczerbińska
Warsztaty Archeologii Doświadczalnej
Podziel się:
Oceń:
W dniach od 8 do 9 września na terenie zabytkowej walcowni w Nietulisku Dużym odbywać się będą Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Żelaznej Kolebce.

Projekt edukacyjny „Żelazna kolebka” zainaugurowano 14 lipca piknikiem archeologicznym pod hasłem: „Człowiek i żelazo w pierwszych wiekach naszej ery”, który odbył się w Nietulisku Dużym. W miejscu nieprzypadkowym, to właśnie tu pierwsi starożytni hutnicy wytapiali żelazo za pomocą pieców dymarskich i tu odnaleziono pozostałości po takich piecach hutniczych. 
Kontynuacją projektu "Żelazna Kolebka" na terenie zabytkowej walcowni w Nietulisku będą "Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Żelaznej Kolebce", które odbędą się dniach od 8 do 9 września w godzinach 10:00 - 18:00. Na spotkaniu z cyklu "„Człowiek i żelazo w pierwszych wiekach naszej ery” znajdą Państwo odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące budowy i funkcjonowania pieców dymarskich oraz wytwarzania żelaza w regionie. Oprócz tematyki starożytnego hutnictwa, prowadzone będą warsztaty ceramiczne, tkackie, wytwarzania żywności,wytwarzania broni czy warzenia piwa.

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe