Polska czyta "Przedwiośnie"

  • 29.08.2018, 15:05 (aktualizacja 29.09.2018 11:44)
  • Katarzyna Kurek
Czytanie
Podziel się:
Oceń:
Jedno z największych dzieł polskiej literatury zabrzmi podczas Narodowego Czytania 2018. Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego zabrzmią 8 września. Akcję społeczną w 2012 roku zainaugurowała para prezydencka. 

Polskie dzieła literackie autorstwa wielkich pisarzy zasługują na wyjątkowe miejsce w bibliotekach. Zasługują również na szczególny szacunek czytelników i ponadpokoleniową znajomość. 
W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.Wybór "Przedwiośnia" wydaje się zatem nieprzypadkowy.  Powieść Stefana Żeromskiego była pierwszym dziełem,tak odważnie podejmującym problem rewolucji społecznej.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Do Narodowego Czytania po raz kolejny przyłączają się czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
8 września w bibliotece przy ul. Wardyńskiego od godz 11:30 głośno usłyszymy "Przedwiośnie". Czytać będzie mógł każdy, kto poczuje potrzebę sięgnięcia do wielkiego dzieła Stefana Żeromskiego. 


 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe