Walka z zanieczyszczeniem powietrza

  • 13.08.2018, 13:38 (aktualizacja 13.08.2018, 15:40)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Walka z zanieczyszczeniem powietrza
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Województwo świętokrzyskie jest jednym z tych w Polsce, gdzie poziom zanieczyszczeń jest znaczny. A statystyki jeśli chodzi o konsekwencje wdychania skażonego powietrza są zatrważające.

Lato to pora roku, kiedy o tym problemie na chwilę zapominamy. Temat zanieczyszczenia powietrza powraca jednak jak boomerng każdej jesieni i zimą. Tak mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego oceniali stan powietrza w mieście kilka miesięcy temu.

Jednym z podjętych działań Powiatu Ostrowieckiego w walce ze smogiem jest utworzenie i prowadzenie systemu pomiarów jakości powietrza. Etap ten objął zakup, umieszczenie i obsługę 10 czujników.

Teraz zapobieganie zanieczyszczeniom powietrza stanie się możliwe m.in. dzięki rządowemu wsparciu. Ministerstwo Ochrony Środowiska, przy współpracy z Narodowym i Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska oraz Bankiem Ochrony Środowiska podjęło realizację programu pod hasłem "Czyste Powietrze".

Realizacja programu zaplanowana jest na lata 2018-2029, a jego budżet to 103 miliardy złotych.

Przyznana kwota dofinansowania zależeć będzie od dochodów danej rodziny. I może sięgnąć nawet 90% kosztów inwestycji.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu "czyste powietrze" składać będzie można od września br., w miesiącu tym na terenie poszczególnych gmin organizowane będą specjalne spotkania informacyjne.

Spotkania poprowadzą eksperci z Ministerstwa Ochrony Środowiska.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 15.08.2018, 14:26
Walkę z zanieczyszczeniem, proponowała bym od posprzątania ul Polnej. Brudno jak na wysypisku. Następnie wprowadzenie rygorystycznych norm czystości dla wszystkich diesli. Te które ich nie spełniają usunąć z ruchu. Piesze patrole w sezonie jesienno zimowym policji i straży miejskiej. Od razu będą czuli jak się oddycha min na Kuźni czy Polnej. Namierzą delikwentów i mandaciki. Trzeba chcieć.

Pozostałe