Szałas i hałas w lesie

  • 9.08.2018, 13:53 (aktualizacja 09.08.2018 16:02)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Szałas i hałas w lesie
Podziel się:
Oceń:

Mieszkańcy dzielnicy Koszary w Ostrowcu Świętokrzyskim są zmęczeni ciągłymi hałasami wydobywającymi się z pobliskiego lasu. 
Kiedy udaliśmy się we skazane przez mieszkańców miejsce naszym oczom ukazał się taki o to widok...szałas, stare kanapy i mnóstwo śmieci. Wyjście na grzyby czy spacer do lasu, w tej części miasta stało się niemożliwe.

Z relacji mieszkańców wynika, że wieczorami gromadzą się tu młodzi ludzie, którzy spożywają alkohol i inne używki. Sprawa kilkakrotnie zgłaszana była straży miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, towarzyszyliśmy funkcjonariuszom podczas jednej z interwencji.

Zakłócanie porządku to jedna kwestia, druga której mieszkańcy pobliskich domów boją się najbardziej, to możliwe zapruszenie ognia, a w konsekwencji pożar.

Ta część lasu, to istne wysypisko śmieci, uprzątnięcie terenu pozostaje jednak po stronie jego właściciela.

Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie wakacyjnym zgłoszeń odnośnie zakłócania ciszy nocnej, porządku i spożywania alkoholu w miejscach publicznych ma wyjątkowo dużo.

Zakłócanie porządku może drogo kosztować. Nawet 500 zł grzywny. Łącznie z finałem w sądzie. A tu kara może być nawet dziesięć razy wyższa.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Natalia
Natalia 13.08.2018, 13:07
Miesiącu temu na spacerze z psem spotkałam chlopaków w murdurach
Halina
Halina 10.08.2018, 12:55
Dlaczego w tym materiale nie ma ani jednej wypowiedzi ludzi, którzy rzeczywiście mieszkają w okolicy? Na pewno mieliby dużo do powiedzenia w temacie.
Sebastian
Sebastian 13.08.2018, 12:21
Może w strachu przed podpaleniem? zemstą?

Pozostałe