Dziki w mieście

  • 9.08.2018, 12:43 (aktualizacja 09.08.2018 16:03)
  • Katarzyna Kurek
Dziki w mieście
Podziel się:
Oceń:
Ostrowieccy radni są zaniepokojeni watahami dzików, które coraz częściej możemy spotkać na ulicach czy osiedlach . Ten temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Miasta. Dziki coraz śmielej i liczniej poruszają się po mieście, jednak ma to też swoje podłoże w nieodpowiedzialnym zachowaniu mieszkańców, którzy dokarmiają dziką zwierzynę.

Problem pojawiania się dzików na terenie miasta narasta .W związku z tym, radny Dariusz Kaszuba wystąpił z pewną propozycją. Chce wprowadzić akcję informacyjną dla mieszkańców o tym jak się zachować w przypadku spotkania dzika, i co zrobić aby zlikwidować ten problem. 

Zwierzęta te coraz częściej zapuszczają się na tereny osiedli w celu poszukiwania pożywienia. Osoby podające im jedzenie jednocześnie zwabiają je do przebywania w pobliżu ludzi. Dla dzików jest to łatwy sposób pozyskania pożywienia, bez szukania go w lesie.Największa ilość dzików pojawia się w miejscach znajdujących się w pobliżu lasu. Mieszkańcy są zaniepokojeni. Pamiętajmy, aby nie dokarmiać tych zwierząt, a w przypadku styczności z nimi nie uciekać, lecz zachować spokój. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe