CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Rezonans dla wszystkich pacjentów

  • 7.08.2018, 15:17 (aktualizacja 07.08.2018 16:44)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Rezonans dla wszystkich pacjentów
Podziel się:
Oceń:

Rezonans magnetyczny to specjalistyczny sprzęt za pomocą, którego można  przeprowadzić badanie o bardzo dużej rozdzielczości i o bardzo dużej wartości diagnostycznej. 

Do tej pory w szpitalu powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim specjalistyczny i nowoczesny rezonans magnetyczny dostępny był wyłącznie dla pacjentów hospitalizowanych. Teraz z rezonansu będzie mógł skorzystać każdy. 

Pacjenci nie poniosą żadnych opłat za badanie rezonansem. Kontrakt z NFZ podpisany został do końca br.

Każde badanie ma swoją wartość punktową, szacuje się, że z rezonansu będzie mogło dziennie skorzystać od 6 do 10 pacjentów niehospitalizowanych.
Obecnie w szpitalu trwa uzupełnienie logistyczne ciągłości dostępu do tego typu badań, prowadzone są również rozmowy z dodatkowym technikiem tak aby nie było problemu z personelem w tej pracowni. 

Początkowo czas oczekiwania na badanie rezonansem magnetycznym będzie krótki, od tygodnia do dwóch, z czasem może się jednak wydłużyć.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe