Małżeństwem są od 70 lat...

  • 6.08.2018, 14:51 (aktualizacja 06.08.2018 16:26)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Małżeństwem są od 70 lat...
Podziel się:
Oceń:

To był drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 29 marca 1948 rok, 17-letnia wówczas Kazimiera i 19-letni Józef powiedzieli sobie sakramentalne TAK. Wspomnienia o tym dniu w małżonkach są ciągle żywe.

Słońce świeciło im w dniu ślubu i tak przez kolejne 70 lat. Od zawsze razem, uśmiechnięci ,pogodni i z dużym poczuciem humoru.

Państwo Niewadzi mają trzy córki Lidię, Alinę i Mirosławę. Z domu rodzinnego wyniosły wiele pięknych wartości, wśród których jedną z najważniejszych jest wzajemna troska o siebie. 

Życie w małżeństwie  nie zawsze jest usłane różami, walka z przeciwnościami losu musi być wspólna, wówczas ma sens. Tak było przez 70 lat w domu Państwa Niewadzi.

Od doświadczonego małżeństwa można, a wręcz powinno się brać przykład. Pani Kazimiera i pan Józef mają konkretną radę na życie we dwoje.

Uhonorowaniem wspólnych 70 lat jest medal nadawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na żadną inną odznakę nie pracuje się tak długo. 

Udział  w kamiennych godach pani Kazimiery i pana Józefa wzieli ich bliscy, oprócz córek państwo Niewadzi doczekali się też 6 wnucząt i 7 prawnucząt. Wszyscy ślą jubilatom szczere życzenia.

Podczas uroczystości nie zabrakło gromkiego "Sto Lat", łez wzruszenia i małżeńskiego pocałunku.
 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe