CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Transport w Ostrowcu będzie ekologiczny

  • 3.08.2018, 14:18 (aktualizacja 03.08.2018 15:32)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Transport w Ostrowcu będzie ekologiczny
Podziel się:
Oceń:

"Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim" projekt pod taką nazwą zostanie zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego. 

Do Ostrowca trafi ponad 17 milionów złotych, wartość całego projektu to ponad 25 mln. Inwestycja będzie miała szeroki zakres począwszy od budowy nowej baza MPK po nowoczesne niskoemisyjne autobusy.

Baza MPK zmieni swoją lokalizację z al. Jana Pawła II na tereny przy Hucie Celsa Ostrowiec. W tym miejscu wybudowana zostanie m.in. nowoczesna zajezdnia. 

Projekt „Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim” zyskał uznanie ekspertów, stąd tak duże dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Unowocześnienie oferty Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyczyni się do chęci rozszerzenia jej na sąsiednie miejscowości. 

W ramach projektu powstanie też 40 nowych wiat przystankowych. Projekt obejmie również zakup i wdrożenie systemu biletu zintegrowanego – tzw.karty miejskiej, czy budowę ścieżki rowerowej. 

Pre-umowa na realizacje zadania została podpisana.

Zakończenie inwestycji przewidziano na 2021 rok.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ZOSKA
ZOSKA 7.08.2018, 13:11
WY DZIADY OSTROWIECKIE NIE WYCINAJCIE DRZEW NA OSIEDLACH I W MIESCIE TO WTEDY BEDZIE EKOLOGIA !!

Pozostałe