CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Andrzej Rozenek o ustawie dezubekizacyjnej

  • 3.08.2018, 12:59 (aktualizacja 08.08.2018 10:08)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Andrzej Rozenek o ustawie dezubekizacyjnej
Podziel się:
Oceń:
Mamy 47 ofiar wprowadzenia ustawy dezubekizacyjnej – mówił w czwartek na spotkaniu z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego Andrzej Rozenek z SLD.

Ustawa dezubekizacyjna weszła w życie 1 października 2017 r. i obejmuje prawie 39 tys. osób. Na mocy nowych przepisów, emerytury i renty byłych  funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL zostały obniżone. Teraz nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Ustawa obniża emerytury i renty za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.

Od samego początku Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się cofnięcia ustawy, która w ocenie polityków tej partii nie spełnia jakichkolwiek standardów państwa prawa, stosując odpowiedzialność zbiorową .

Andrzeja Rozenek jest Pełnomocnikiem Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych. Wizyta w Ostrowcu Świętokrzyskim była jego 70 spotkaniem. Podróżując po Polsce polityk spotyka się z przedstawicielami grup pokrzywdzonych, z lokalnymi strukturami SLD oraz sympatykami.

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie pajac
nie pajac 12.08.2018, 20:17
To skandal żeby mundurowym zabierać uczciwie wypracowane emerytury! To jest państwo prawa?

Pozostałe