Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych

  • 1.08.2018, 10:40 (aktualizacja 02.08.2018 15:47)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Trójkołowe rowery dla niepełnosprawnych
Podziel się:
Oceń:
W środę 1 sierpnia Fundacja Eco Textil od Was dla Was ze Skarżyska – Kamiennej,  przekazała Stowarzyszeniu na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” pięć trójkołowych rowerów dla osób z niepełnosprawnością. Tego dnia ruszyła również pierwsza w Ostrowcu wypożyczalnia sprzętu.

Do Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych „Źródło” w Ostrowcu Świętokrzyskim w środę 1 sierpnia trafiło pięć trójkołowych rowerów. Symbolicznego przekazania sprzętu dla niepełnosprawnych, w imieniu fundacji Eco Textil od Was dla Was, dokonał prezes Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim- Stanisław Fiolik.

Fundacja Eco Textil skupia się na realizacji autorskiego programu „Rower dla Niepełnosprawnego, a pieniądze na swoją działalność pozyskuje z recyklingu odzieży zbieranej  do kontenerów na terenie całej Polski. W ramach programu Fundacja przekazała bezpłatnie osobom niepełnosprawnym, szkołom i placówkom opiekuńczo-edukacyjnym blisko 5 tysięcy specjalnych, rehabilitacyjnych rowerów o wartości ponad 10 mln zł. 
Fundacja Eco Textil  od sierpnia  2017 r. tworzy stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. Umożliwiają one korzystanie z nich poza miejscem zamieszkania. Wypożyczanie odbywa się na zasadzie „z ręki do ręki”, a użytkownicy kontaktują się z koordynatorem wypożyczalni i bezpośrednio przekazują sobie rowery. Jednorazowy okres wypożyczania to maksymalnie 2 tygodnie z możliwością przedłużenia, o ile nikt nie następny nie czeka w kolejce.

Rowery dostępne są w 3 rozmiarach dla dzieci przedszkolnych, osób o wzroście do 150 cm oraz osób o wzroście powyżej 155 lub większą wagą. Sprzęt jest stabilny dzięki dwóm kołom z tyłu, a obniżona rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie. Układ przekładni sprawia, że jazda nie wymaga dużego wysiłku i ma mały promień skrętu. Rowery posiadają  zamontowane koszyki, w których można przewozić m.in. zakupy. Dzięki temu wszystkiemu są doskonałym sprzętem dla osób niepełnosprawnych.  

Od 1 sierpnia 2018r. bezpłatna wypożyczalnia rowerów trójkołowych działa również w Ostrowcu Świętokrzyskim przy Zespole Szkół Specjalnych, ul. Iłżecka 33.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rk
rk 16.08.2018, 14:31
dziwne że takie miasto jak Ostrowiec nie ma ani jednej wypożyczalni rowerów - myślę tu o osobach pełnosprawnych - przecież popyt byłby zapewniony bo po co kupować rower żeby jechać na nim 3-4 razy w roku ; nawet w niewielkich kurortach w okresie letnim jest kilka a nawet kilkanaście wypożyczalni rowerów i jest to opłacalne... a w Ostrowcu ?

Pozostałe