OSTROWIEC: Oszukali seniora na 60 tysięcy złotych

  • 31.07.2018, 14:51
  • Judyta Szczerbińska
OSTROWIEC: Oszukali seniora na 60 tysięcy złotych
Podziel się:
Oceń:
Policja ponownie apeluje do mieszkańców powiatu ostrowieckiego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w związku z pojawiającymi się, kolejnymi przypadkami oszustw na szkodę osób starszych. Kolejny taki przypadek miał miejsce wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie 82 – letni mężczyzna przekazała oszustowi pieniądze w kwocie 60 000 złotych. 

Wczoraj w godzinach porannych na telefon stacjonarny  82 – latka zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Poinformowała go, że prowadzi sprawę dotyczącą hakerów wyłudzających i dokonujących przelewów pieniędzy z kont bankowych i jego konto jest zagrożone. Mężczyzna uwierzył oszustowi i zgodził się dokonać przelewu pieniędzy w kwocie 60 000zł na konto wskazane przez dzwoniącego. Według oszusta pieniądze miały zostać wykorzystane do namierzenia hakerów i zwrócone mu po zakończeniu czynności przez policjantów. Kiedy 82-latek przelał pieniądze oszuści zadzwonili ponownie z kolejnym żądaniem, tym razem kwoty 100 000zł. Wówczas mężczyzna zorientował się, iż prawdopodobnie padł ofiarą oszustów. Niestety było już za późno.
Policja apeluje, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamić o tym fakcie funkcjonariuszy, osobiście bądź telefonicznie. Apel kierowany jest także do osób młodych, aby informować rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe