Szczenięta z matką uwięzione pod jezdnią

  • 31.07.2018, 10:52 (aktualizacja 02.08.2018 09:38)
  • Judyta Szczerbińska
Szczenięta z matką uwięzione pod jezdnią KP PSP Ostrowiec
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek 30 lipca ostrowiecka straż pożarna otrzymała nietypowe zgłoszenie. W miejscowości Boria w gminie Ćmielów, w przepuście drogowym, do którego nie było dostępu znajdowało się 8 szczeniąt z matką. W związku z zagrożeniem życia zwierząt, strażacy wycięli w nawierzchni jezdni otwór i uratowali psy.

Straż pożarna w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymała zgłoszenie od jednej z organizacji opiekującej się zwierzętami, że w miejscowości Boria w gminie Ćmielów pod jezdnią uwięzione są psy. W przepuście drogowym, do którego nie było dostępu, znajdowało się 8 szczeniąt i matka. Życie psów było realnie zagrożone. Na skutek możliwych gwałtownych opadów deszczu, zwierzęta utopiłyby się. Działania straży pożarnej polegały na wykonaniu dostępu do psów uwięzionych w przepuście. W tym celu wycięto w nawierzchni jezdni otwór. Usunięto materiał utwardzający drogę pod powierzchnią asfaltu uzyskując dostęp do przepustu wodnego na głębokości około 80 cm. Po wykonaniu małego otworu, przy pomocy kamery wziernikowej ustalono miejsce, w którym znajdowały się szczeniaki. Otwór poszerzono do średnicy umożliwiającej wydobycie 8 szczeniaków na powierzchnię i przekazano je przedstawicielowi stowarzyszenia ochrony zwierząt.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe