CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

XLVII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

  • 31.07.2018, 10:34
  • Judyta Szczerbińska
XLVII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
Podczas XLVII sesji Sejmiku Wojewódzkiego radni przyjęli regulamin kolejnej edycji Programu Stypendialnego Województwa Świętokrzyskiego. Podjęte decyzje umożliwią rozwój szkolnictwa zawodowego oraz łatwiejszy dojazd do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Sejmik wyraził również zgodę na zbycie, w drodze darowizny, przez Województwo Świętokrzyskie na rzecz Powiatu Ostrowieckiego prawa własności nieruchomości położonej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nieruchomość ma zostać wykorzystana na potrzeby służb drogowych.

Podczas XLVII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, radni przyjęli regulamin kolejnej edycji Programu Stypendialnego Województwa Świętokrzyskiego. W pierwszym punkcie obrad radni przyjęli projekty uchwał Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dotyczące wyznaczenia Świętokrzyskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w gminach Bieliny, Bodzentyn i Górno.

Sejmik wyraził również zgodę na zbycie, w drodze darowizny, przez Województwo Świętokrzyskie na rzecz Powiatu Ostrowieckiego prawa własności nieruchomości położonej w Ostrowcu Świętokrzyskim, oznaczonej w ewidencji gruntów, w obrębie 0007, jako działki nr 22/4 i nr 22/5 o łącznej pow. 0,5784 ha. Na tych nieruchomości znajduje się obwód drogowy Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który zostanie przeniesiony z racji budowy nowej budowy w Ćmielowie. Na prośbę starosty ostrowieckiego, nieruchomość zostanie wykorzystana na potrzeby służb drogowych powiatu ostrowieckiego.

Jednogłośną decyzją radnych, przyjęte zostały także regulaminy przyznawania stypendiów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów ogólnokształcących oraz dla uczniów szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2018/2019 w ramach projektu pozakonkursowego Województwa Świętokrzyskiego "Świętokrzyski program stypendialny realizowanego w obszarze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020". Ze stypendów będą mogli skorzystać także uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych. Zmieniły się również zasady przyznawania stypendiów, poprzez wykluczenie wyników egzaminu z zasad przyznawania stypendiów.

Rozpatrzony został również projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XLII/608/18 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 19 marca 2018 r. w sprawie udzielenia przez Województwo Świętokrzyskie pomocy rzeczowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego: Powiatowi Jędrzejowskiemu, Powiatowi Włoszczowskiemu, Powiatowi Skarżyskiemu, Powiatowi Starachowickiemu, Powiatowi Koneckiemu, Gminie Kielce, Powiatowi Sandomierskiemu, Powiatowi Ostrowieckiemu w związku z realizowanym projektem pn. „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działanie 8.5. Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, Poddziałanie 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

Decyzją radnych, Samorząd Województwa udzieli finansowej w formie dotacji celowej przez Województwo Świętokrzyskie dla Miasta Kielce z przeznaczeniem na realizacje? zadania pn.: „Budowa drogi wewnętrznej do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Grunwaldzkiej w Kielcach”. Szerokość drogi będzie powiększona, będzie też osobny pas dla karetek. Kwota zadania to około pół miliona złotych z czego 250 tysięcy to dofinansowanie Samorządu Województwa. Inwestycja ma rozpocząć się w lipcu i zakończyć pod koniec sierpnia na uroczystości 50-lecia szpitala.

Podczas sesji przedstawiono także zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Świętokrzyskiego na lata 2018-2032 oraz budżecie na 2018 rok. Radni rozpatrzyli również projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia miesięcznego dla Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W wyniku tej zmiany wynagrodzenie marszałka zmniejszy się o 856 zł. 
 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (8)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe