Wsparcie dla świętokrzyskich wsi

  • 26.07.2018, 10:29
  • Judyta Szczerbińska
Wsparcie dla świętokrzyskich wsi Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podziel się:

Oceń:

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik, podpisali umowy na dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w gminach powiatu ostrowieckiego w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” oraz umowy dla gmin powiatu opatowskiego m.in. na budowę, przebudowę i doposażenie obiektów publicznych. 

W środę 25 lipca w Ćmielowie i Opatowie podpisano umowy na dofinansowanie projektów z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok”. Budżet konkursu wynosi 1 mln zł. Maksymalną wysokość dotacji na poszczególny projekt ustalono na kwotę 10 tys. zł. Wsparciem na tworzenie warunków rozwoju i odbudowy infrastruktury sprzyjającej życiu społeczno – kulturalnemu wsi, w tym zakupy inwestycyjne, objętych zostanie 136 projektów. 

Wśród podpisanych umów były m.in. trzy zadania gminy Ćmielów – „Nadbudowa wraz ze zmianą konstrukcji dachu na budynku Remizy Strażackiej w Buszkowicach”, „Doposażenie placu zabaw przy domu Kultury w Ćmielowie” oraz „Doposażenie boiska sportowego w Ćmielowie”, dwa zadania gminy Lipnik – „Budowa altany w miejscowości Sternalice”, „Zakup wyposażenia do budynku społeczno – kulturalnego w Gołębiowie”  oraz dwa zadania gminy Waśniów: „Integracja OSP Garbacz i Kół gospodyń Wiejskich – zakup strojów regionalnych”, „Podniesienie standardu świetlicy OSP Momina poprzez jej doposażenie”, a także „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w miejscowości Przepiórów”, gm. Iwaniska.

Wnioski dotyczące budowy, odbudowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych złożyło 67 gmin z województwa świętokrzyskiego. Łączna kwota wnioskowanych środków wynosiła 3,2 mln zł. Do dofinansowania przeznaczono 67 wniosków na budowę, modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Kwota środków przeznaczona na realizację zadania wyniosła 1,8 mln zł. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa świętokrzyskiego zmodernizowanych zostanie ok. 27 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Przedstawiciele samorządu województwa Województwa Świętokrzyskiego podpisali także umowy na sfinansowanie remontu dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowościach: Wólka Bałtowska i Wólka Bałtowska Kolonia ( gm. Bałtów) na kwotę 26 tys. zł,  Jastków (gm Ćmielów) – 33 tys. zł oraz w miejscowości Nagorzyce (gm. Waśniów) na kwotę 67 tys. zł. Przedstawiciel samorządu województwa parafowali również umowy dotyczące miejscowości: Piórków, (gm Baćkowice) na kwotę 24 tys. zł, Krępa Górna – Planta (gm. Iwaniska) – 20 tys. zł, Usarzów (gm. Lipnik) na kwotę 70 tys. zł, Prusy (gm. Ożarów) – 45 tys. zł, Teofilów (gm.Tarłów) – 30 tys. zł oraz Gierczyce (gm. Wojciechowice) ) na kwotę 30 tys. zł.

Konkurs "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok" jest realizowany od 10 lat, o różnym zasięgu i stopniu dofinansowania.  Dotychczas w ramach rozmaitych projektów wspierana była edukacja na obszarach wiejskich, czy sport. 

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe