Nowa aparatura medyczna dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

  • 24.07.2018, 10:08 (aktualizacja 24.07.2018 15:43)
  • Judyta Szczerbińska
Nowa aparatura medyczna dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
Podziel się:
Oceń:
W poniedziałek 23 lipca umowę o wartości ponad 25 mln zł na „Zakup dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii sprzętu medycznego, niezbędnego z punktu widzenia udzielania świadczeń medycznych”, podpisali marszałek Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik i prof. Stanisław Góźdź- dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii ma już 25 lat. Przy tak intensywnym leczeniu, zarówno blok operacyjny jak i sprzęt jest mocno wyeksplatowany. Dzięki dofinansowaniu na „Zakup dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii sprzętu medycznego, niezbędnego z punktu widzenia udzielania świadczeń medycznych”, placówka będzie mogła wymienić sprzęt na nowej generacji. Wymieniona zostanie cała aparatura do znieczuleń na salach operacyjnych, kardiomonitory, aparatura do prowadzenia operacji zarówno laparoskopowych, jak i w sposób otwarty. W sumie wymienionych zostanie 90 aparatów i sprzętów medycznych.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest jednym z wiodących ośrodków w Polsce jeśli chodzi o chirurgię laparoskopową i dlatego do dalszego rozwoju zarówno kadry medycznej jaki i samej placówki niezbędne jest doposażenie jej w nowy sprzęti, który zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjentów, a Centrum będzie mogło nadal prowadzić diagnostykę i leczenie. Zakup urządzeń przyczyni się do wzrostu efektywności i dostępności leczenia onkologicznego. 

Projekt zostanie zrealizowany do końca stycznia 2019 roku. Całkowite nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej oszacowano na kwotę 25 089 499,21 zł z dofinasowaniem z RPO w kwocie 20 098 900,14 zł.

Główny celem projektu jest zwiększenie jakości efektywnie świadczonych usług zdrowotnych o wysokim standardzie w obszarze onkologii. Nowy sprzęt pozwoli na zapewnienie efektywnego, racjonalnego i zoptymalizowanego funkcjonowania Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, co przełoży się na wymierne korzyści dla samego szpitala, jak i pacjentów.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe