CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Tragedia nad zalewem Piachy

  • 23.07.2018, 10:56 (aktualizacja 24.07.2018 15:44)
  • Judyta Szczerbińska
Tragedia nad zalewem Piachy
Podziel się:
Oceń:
W niedzielę 22 lipca na popularnym w regionie zalewie Piachy w Starachowicach doszło do tragedii. Utonął 27- letni mężczyzna.

Zalew Piachy w Starachowicach to jedno z bardziej znanych miejsc do letniego wypoczynku w naszym regionie. Bezpieczeństwa w wydzielonych strefach przez całe wakacje w godzinach od 10:00 do 18:00 strzegą ratownicy. Mimo to, w niedzielę 22 lipca doszło tu do tragedii. Utonął 27-letni mężczyzna z powiatu radomskiego. Najprawdopodobniej wypłynął on na część niestrzeżoną zalewu i spadł z materaca do wody. Pomoc wezwali znajomi mężczyzny, którzy zauważyli dryfujący pusty materac. Mimo szybkiej reakcji służb ratowniczych, 27-latka nie udało się uratować. Okoliczności wypadku bada policja i prokuratura.

Każda taka tragedia zobowiązuje do przypomnienia, jak ważne jest zwracanie uwagi na nasze bezpieczeństwo podczas wakacji. Na wypoczynek nad wodą powinniśmy się decydować tylko w miejscach odpowiednio oznakowanych i zabezpieczonych, czyli kąpieliskach strzeżonych przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Każde kąpielisko strzeżone powinno być odpowiednio oznakowane. Jeżeli jest się początkującym pływakiem, należy pływać tylko w strefie ograniczonej żółtymi bojami. Boje czerwone wyznaczają strefę kąpieliska, z której powinni korzystać tylko osoby bardzo dobrze umiejące pływać. Ważne jest również aby podczas kąpieli zwracać uwagę na innych. Jeśli zauważymy osobę tonącą lub wypadek nad wodą, natychmiast powinniśmy wezwać pomoc.
Nie jest jednak możliwe zabezpieczenie wszystkich miejsc. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 
Strażacy co roku kilkakrotnie wyjeżdżają do osób, które po raz ostatni weszły do wody. Najczęściej do nieszczęść dochodzi na niestrzeżonych odcinkach zalewów, rzek czy jezior. Z rozsądkiem wygrywa brawura, przeliczenie własnych możliwości oraz alkohol. 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe