Ostrowiecki Browar Kultury już niebawem

  • 19.07.2018, 11:12 (aktualizacja 19.07.2018, 15:04)
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pogoda sprzyja pracom budowlanym, a Ostrowiec Świętokrzyski zmienia się w oczach.Dawny browar Saskich przechodzi gruntowną metamorfozę, by wkrótce otworzyć swoje podwoje dla instytucji kultury i ostrowczan.

Ostrowiecki Browar Kultury to teraz duży plac budowy. Prace prowadzone są jednocześnie we wszystkich segmentach obiektu. Efekty szybkiego tempa prac możemy zauważyć już w części przeznaczonej na bibliotekę oraz w głównym holu. 

Przypomnijmy, obiekt będzie siedzibą dla trzech instytucji kulturalnych.Miejskiego Centrum kultury, Biura Wystaw Artystycznych oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. Równolegle z pracami budowlanymi i technicznymi planowany jest zakup  wyposażenia.

Bardzo ważnym elementem trwających prac jest renowacja i konserwacja ceglanej elewacji. Efekty tej pracochłonnej czynności możemy już podziwiać od strony wejścia od ulicy Polnej.

Wykonawca remontu musiał wybudować zupełnie nową konstrukcję nośną, przy jednoczesnym zachowaniu historycznych ścian, wzmocnić fundamenty i osuszyć zawilgocony, pozbawiony przez lata dachu budynek. Wszystko przebiega zgodnie z planem i w terminie.

Remont ostrowieckiego browaru to jedna z większych inwestycji prowadzonych w mieście, na którą Gmina pozyskała ok 17 milionów złotych z  Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego. Browar będący dziedzictwem miasta i mający ogromną wartość historyczną nie ulegnie zniszczeniu i będzie tętnić życiem. Zakończenie prac planowane jest na listopad tego roku. Zatem już jesienią będziemy mogli odwiedzić Browar i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. 


 

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe