CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

II miejsce na turnieju w Paryżu siatkarek SMS

  • 18.07.2018, 12:49 (aktualizacja 19.07.2018 19:22)
  • Artur Sitarski
II miejsce na turnieju w Paryżu siatkarek SMS
Podziel się:
Oceń:
Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego wracają do Ostrowca Świętokrzyskiego ze srebrnym medalem. Od 5 do 16 lipca brały udział międzynarodowym turnieju siatkarskim w Paryżu. Oprócz sukcesu drużyny indywidualne wyróżnienie odebrała Joanna Ciesielczyk, która znalazła się w najlepszej szóstce turnieju.

Turniej Volley Culture Paris 2018 organizacyjnie i sportowo stał na wysokim poziomie. W zawodach uczestniczyło sześć zespołów z całej Europy. Oprócz gry z Sporting Club Nord Parisien, który był gospodarzem, ostrowieckie zawodniczki zmierzyły się z rywalkami z Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Słowenii. W fazie zasadniczej turnieju zespoły rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepsi trafili do fazy pucharowej. Rywalizację wygrał słoweński ATK Grosuplje a najniższym stopniu podjum stanął litewski SM Tauras.

Uczestnictwo w turniejach to promocja szkoły, powiatu i ostrowieckiej siatkówki. To także bardzo dobra okazja na zbieranie doświadczeń. Oprócz aspektu sportowego ważna jest również sfera mentalna zawodnika. Często o końcowym sukcesie w sporcie decyduje chłodna głowa i zimna krew.

Pobyt w Paryżu dostarczył zawodniczkom ostrowieckiego SMS-u także dużo wrażeń pozasportowych. Dziewczyny w wolnych chwilach zwiedzały zabytki m.in. Wieżę Eiffla czy katedrę Notre Dame.

Wyjazd na turniej nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Powiatu Ostrowieckiego, które pokryło koszty związane z przelotem drużyny do Paryża.

Zawodniczki SMS Ostrowiec Świętokrzyski spędziły w Paryżu jedenaście dni w czasie których rozegrały 8 meczów. Wróciły do kraju z tarczą. Teraz czas na upragniony, wakacyjny odpoczynek.

Artur Sitarski
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe