CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Cytobus ŚCO przed winnicą Avra w Woli Żyznej

  • 16.07.2018, 08:48 (aktualizacja 20.07.2018 09:59)
  • Judyta Szczerbińska
Cytobus ŚCO przed winnicą Avra w Woli Żyznej
Podziel się:
Oceń:
W czwartek 19 lipca cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Woli Żyznej (gmina Szydłów) przed winnicą Avra. W tym dniu kobiety w wieku 25 - 59 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania cytologiczne. 

Cytobus będzie dyżurował przed winnnicą Avra (Wola Żyzna 50 a) w godzinach 12.00 – 17.00. Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki.

Do badań zachęca  profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO

Zachęcam panie do tych badań, ponieważ będą wykonywane przez świetnych specjalistów. Dysponujemy własnym Zakładem Patologii Nowotworów z certyfikatem Światowej Agencji Badań nad Rakiem, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki.


Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Każda pani, która wykona cytologię w ramach tego programu, otrzymuje kobiece upominki przypominające o profilaktyce. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.
Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim” i przyjeżdża na życzenie pań do ich miejsca pracy lub zamieszkania. W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z wc i bieżącą wodą, żeby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest ogrzewany, klimatyzowany, wyposażony w wysuwany stopień ułatwiający wejście do gabinetu.

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe