Program "Dobry Start" - można składać wnioski

  • 12.07.2018, 15:19 (aktualizacja 12.07.2018 16:21)
  • Artur Sitarski
Program "Dobry Start" - można składać wnioski
Podziel się:
Oceń:
Okres wakacji to uczniów czas odpoczynku a dla rodziców czas planowania budżetu. Początek roku szkolnego wiąże się z dużym obciążeniem finansowym związanym z zakupem wyprawki dla ucznia. Aby wesprzeć rodziców i częściowo odciążyć domowe budżety rząd uruchomił nowy program „Dobry Start”. Zakłada on jednorazowe wsparcie w kwocie 300 zł na zakup wyprawki dla ucznia na początek roku szkolnego.

Na razie wnioski można składać tylko on-line za pośrednictwem rządowej strony [email protected] lub bankowości elektronicznej. Osoby chcące założyć wniosek w tradycyjnej papierowej będą mogli to zrobić od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje każdemu uczącemu się w szkole dziecku. Ubiegać się o wsparcie mogą rodzice dziecka lub opiekunowie ale nie tylko. W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej wniosek składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo wychowawczej. Takie wnioski należy w formie papierowej kierować do  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostateczny termin składania wniosków mija 30 listopada. Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę 300 zł już we wrześniu. W przypadku wniosków składanych później na pieniądze będzie trzeba poczekać około dwa miesiące.

Program „Dobry Start” cieszy się dużym zainteresowaniem. Przez niespełna dwa tygodnie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 1069 wniosków. Urzędnicy przewidują, że tą formą pomocy zostanie objętych ponad 8 tysięcy dzieci z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego i około 200 dzieci podlegającej pieczy zastępczej z terenu powiatu ostrowieckiego.


 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe