Odpal rower!

  • 12.07.2018, 12:29 (aktualizacja 26.07.2018 00:16)
  • Katarzyna Kurek
W lato odpal rower!
Podziel się:
Oceń:
Sezon letni rozpoczął się na dobre, co za tym idzie, więcej czasu spędzamy aktywnie. Rower to świetny pomysł na intensywny wypoczynek. Warto skorzystać z tej alternatywy, ponieważ zyskuje na tym ciało, jak i umysł.

Już kilkanaście minut aktywności fizycznej sprawia, że w ciele wydzielają się endorfiny, dzięki którym czujemy się szczęśliwsi. Zyskuje na tym nasz układ krwionośny, dotleniamy się co poprawia stan naszego zdrowia i samopoczucia. 

Stowarzyszenie Ostrower zachęca do jazdy na rowerze. Przyczyniają się do tego poprzez organizowanie różnych przedsięwzięć. Jedną z takich akcji była "Aktywni i zdrowi" skierowanej do młodzieży ze szkół województwa świętokrzyskiego.

Aby wszystko przebiegało sprawnie trzeba odpowiednio się przygotować. Przepisy wymagają od nas aby zostało spełnionych kilka podstawowych warunków.  Rower powinien posiadać sprawne:

-lampki rowerowe (z przodu biała, z tyłu czerwona),

-dzwonek,

-hamulce

Przygotowanie roweru do jazdy to jedno, drugą bardzo ważną kwestią jest własne bezpieczeństwo. Ważne aby zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy, żeby współpracować z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Niezbędnymi elementami są:

-kamizelka odblaskowa,

-kask,

-mały odblask na rękę lub nogę

Nie pozostaje nic innego jak tylko odpalić rower! Dla poprawy własnego zdrowia i samopoczucia, aby aktywnie spędzić wolny czas. Powodów jest dużo, a aura jak najbardziej ku temu sprzyja.

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nie Miodek
nie Miodek 15.07.2018, 14:49
NIEEEE !!! Stanowcze NIEEEE!!!
Ogólnodostępne medium jakim jest lokalna.tv nie może w tak ohydny i naganny sposób kaleczyć polszczyzny !!!
NIE MA TAKIEGO ZWROTU JAK "W LATO" ,nawet gdy tworzy się poezję czy innego rodzaju artystyczne dzieła literackie.
WSTYDŹCIE SIĘ,z bożej łaski,REDAKTORZYNY PUBLIKUJĄCY tak fatalne błędy językowe - przecież to może utkwić w umysłach uczniów szkół podstawowych czy średnich !!!

Pozostałe