Młodzież z Ukrainy będzie uczyć się w opatowskich szkołach

  • 12.07.2018, 11:37
  • Judyta Szczerbińska
Młodzież z Ukrainy będzie uczyć się w opatowskich szkołach opatów.pl
Podziel się:
Oceń:
Grupa młodych ludzi z Ukrainy rozpocznie od 1 września naukę w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie opatowskim. Większość z nich to młodzież o polskich korzeniach.

Od września grupa nastolatków z Ukrainy rozpocznie naukę w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie i Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Część osób wybrała kierunek hotelarstwo i logistykę w Opatowie, część specjalność informatyczną i mechatroniczną w Ożarowie. Wszyscy zostaną zakwaterowani w internacie przy ulicy Słowackiego.
Ukraińska młodzież uczyć się będzie w języku polskim, zgodnie z polskim programem nauczania. Większość młodzieży jest pochodzenia polskiego, jednak nie wszystkie biegle mówią po Polsku. Na naukę zdecydowali się również rodowici Ukraińcy, a także Rosjanin. Aby ułatwić im poźniejszą naukę, aktualnie prowadzony jest kurs języka polskiego dla 20 osób.  
Przyjęcie młodzieży z Ukrainy będzie korzystne zarówno dla uczniów, jak i dla szkół prowadzonych przez powiat opatowski ze względu na problemy niżu demograficznego, z którym boryka się polskie szkolnictwo.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe