Stypendia sportowe Samorządu Województwa Świętokrzyskiego

  • 10.07.2018, 15:10 (aktualizacja 10.07.2018 15:20)
  • Judyta Szczerbińska
Stypendia sportowe Samorządu Województwa Świętokrzyskiego Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Podziel się:
Oceń:
Stypendia sportowe Samorządu Województwa Świętokrzyskiego przyznawane są od 2007 roku. W tym roku wsparcie finansowe otrzymało 30 najbardziej utalentowanych sportowców. Wśród wyróżnionych znaleźli się ostrowieccy waterpoliści.

30 utalentowanych sportowców z regionu świętokrzyskiego odebrało stypendia sportowe Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Młodym sportowcom stypendia wręczyli przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk i marszałek Adam Jarubas.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w roku 2007 wprowadził system stypendialny dla zawodniczek i zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Stypendia wypłacane są za osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym.

Zdecydowana większość stypendystów to reprezentanci takich dyscyplin jak badminton (MKS Orlicz Suchedniów), pływanie (Salos Cortile Kielce) i piłka wodna (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ). Wsparcie otrzymali także przedstawiciele takich dyscyplin jak: łucznictwo, żeglarstwo, triathlon, zapasy, strzelectwo, lekka atletyka, boks, judo.

Tegoroczne stypendia sportowe wynoszą od 500 do 600 złotych miesięcznie i wypłacane będą w ratach miesięcznych od czerwca do grudnia 2018 roku. W sumie, w tym roku w formie stypendiów trafi do sportowców kwota 113.400 zł. Stypendia z jednej strony są nagrodą za wyniki sportowe, a z drugiej mają być jednym z czynników, który zachęci młodych ludzi do pozostania w naszym regionie.

Judyta Szczerbińska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe