CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

"Wstręt" Moniki Misztal

  • 9.07.2018, 15:28 (aktualizacja 12.07.2018 14:42)
  • Karolina Kamińska-Nowak
"Wstręt" Moniki Misztal
Podziel się:
Oceń:
Monika Misztal, którą w Ostrowcu Św. na początku XXI wieku głośno nazywało się „cudownym dzieckiem malarstwa”, wychowanka śp. Kazimierza Bąka, po latach niebytu w miejskim środowisku artystycznym, powraca jako dojrzała artystka. 

Malarstwo Moniki Misztal podziwiać można w salach ostrowieckiego BWA. Prace prezentowane w ramach wystawy "Wstręt", powstały z myślą o tej przestrzeni wystawienniczej i stanowią zestaw najnowszych obrazów artystki. 

Kurator wystawy Artur Bartkiewicz podkreśla kunszt i indywidualność artystki. 

Malarstwo jest dla Misztal naturalnym rodzajem mowy, dzięki któremu stworzone przez nią obrazy ustanawiają umowną płaszczyznę porozumienia. To sztuka trudna w odbiorze.

Po "Wstręcie" artystka rozpoczyna prace nad "Wstydem", jak sama mówi ten temat jest następstwem wstrętu. Tym samym chce w swojej twórczości stworzyć pewną spójność. Talent Moniki Misztal coraz częściej doceniają wielcy świata sztuki.

Wystawę będzie można oglądać w ostrowieckim BWA do końca sierpnia.
 

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe