W gościnnych progach DPS-u

  • 9.07.2018, 15:08 (aktualizacja 10.07.2018 16:01)
  • Artur Sitarski
W gościnnych progach DPS-u
Podziel się:
Oceń:
​​​​​​​Do świadomości społecznej przeniknął fakt, że jesień życia nieodłącznie wiąże się z samotnością. A przecież seniorzy nie są skazani na siedzenie w czterech ścianach. Po raz kolejny podopieczni Domów Pomocy Społecznej udowodnili, że na zabawę i integrację zawsze jest czas.

Wśród zieleni i wspólnie z zaproszonymi gośćmi z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z Kałkowa, Brodów Iłżeckich i os. Słonecznego w Ostrowcu bawili się mieszkańcy DPS z ul. Grabowieckiej. Integracji sprzyjała piękna wakacyjna pogoda, którą wszyscy chcieli wykorzystać, aby jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Imprezy integracyjne cieszą się zainteresowaniem. Dają możliwość spędzenia miłych chwil w towarzystwie znajomych i opiekunów. Do wspólnej zabawy nie trzeba nikogo namawiać. Mieszkańcy chcą się bawić. Integracja i dobra zabawa to nie jedyne cele, jakie przyświecają organizacji tego typu imprez. Ważnym elementem jest terapia. Udział we wspólnych zabawach uczy relacji społecznych i wzajemnych zachowań w różnych sytuacjach. Wspólnie z mieszkańcami bawiła się Daisy, która jest wykorzystywana w dogoterapii.

Tegoroczne wakacje zapowiadają się gorąco i aktywnie. Dyrekcja i pracownicy wraz z podopiecznymi ostrowieckich Domów Pomocy Społecznej planują kolejne imprezy w swoich ogrodach.

 

 

 

 

 

 

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe