Baza XIV Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej w Kurozwękach

  • 9.07.2018, 11:46
  • Judyta Szczerbińska
Baza XIV Europejskiego Tygodnia Turystyki Rowerowej w Kurozwękach Materiał organizatora
Podziel się:
Oceń:
Od 7 do 14 lipca lipca Staszów będzie gości miłośników turystyki rowerowej z całej Europy. Na potrzeby zlotu w Kurozwękach powstało ogromne pole biwakowe. Na polu przez najbliższy tydzień  będzie mieszkało ok. 500 osób.

Na początku marca do Kurozwęk zjechała się delegacja Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej UECT, aby przekonać się o możliwościach Zespołu Pałacowego do przyjęcia i obsłużenia licznej grupy turystów w rwamch zlotu rowerowego z całej Europy. Aby przygotować tak wielkie przedsięwzięcie prace rozpoczęto już kilka miesięcy przed zlotem. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Zgodnie z ustaleniami,  XIV Europejski Tydzień Turystyki Rowerowej i  Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK potrwa od 7 do 14 lipca. Uczestnicy w ramach rajdu odwiedzą m.in. Staszów, Sandomierz, Opatów, Krzemionki i Bałtów. 
Od kilku dni pole camperowo - namiotowe w Kurozwękach zapełnia się turystami z kraju i zagranicy. Na potrzeby zlotu w Kurozwękach powstał duży obszar biwakowe, na którym zmieści się ok. 150 camperów i drugie tyle namiotów. Na polu przez najbliższy tydzień  będzie mieszkało ok. 500 osób. 

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Michal37
Michal37 11.07.2018, 19:43
Na uroczystym otwarciu w niedziele w paradzie z Kurozwęk do Staszowa uczestniczyło
800 cyklistów.


Pozostałe