CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

74. rocznica tragedii Oddziału AK "Tarzana"

  • 9.07.2018, 11:43 (aktualizacja 09.07.2018 16:05)
  • Karolina Kamińska-Nowak
74. rocznica tragedii Oddziału AK "Tarzana"
Podziel się:
Oceń:

Wola Grójecka koło Ćmielowa - 1944 rok.  Niemcy w zasadzce zabijają 32 żołnierzy Armii Krajowej.

Od 1989 roku w każdą pierwszą niedzielę lipca ostrowieckie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej upamiętnia to wydarzenie. Przypominając dokonania "Tarzana" i jego żołnierzy.

Pamieć o znanych faktach jest podtrzymywana, choć nadal wiele wydarzeń związanych z oddziałem nie  jest w pełni odkrytych.

Senator RP Jarosław Rusiecki zwrócił uwagę na ostatnie dokonania młodych ostrowczan, działających w stowarzyszeniu "Ostrowieccy patrioci", którzy w ostatnim roku zaangażowali się w produkcje filmu o "Tarzanie" ułanie z Zawichostu. 

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem żołnierzy AK, odśpiewaniu hymnu i modlitwie w intencji poległych została odprawiona msza święta w kościele w Ćmielowie. Następnie uroczystości przeniosły się  na cmentarz parafialny, gdzie spoczywają ciała poległych żołnierzy.

Karolina Kamińska-Nowak
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 12.07.2018, 09:48
https://www.youtube.com/watch?…
Piotr
Piotr 12.07.2018, 09:41
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe