Seria podpaleń w mieście. Ostrowieccy strażacy walczą z ogniem

  • 5.07.2018, 13:14 (aktualizacja 05.07.2018 14:51)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Seria podpaleń w mieście
Podziel się:
Oceń:

Ogień i duże zadymienie. Wczoraj w  godzinach popołudniowych tak wyglądały łąki przy osiedlu Pułanki.

Pożar trawy objął obszar ponad 0,5 hektara. To była trudna akcja gaśnicza.

Pożar traw na osiedlu Pułanki to działalność człowieka. To właśnie ludzie w większości odpowiedzialni są za tego typu zdarzenia, a tych niestety każdego roku nie brakuje. W Polsce w 2017 roku odnotowano prawie 126 tysięcy pożarów, wśród których ponad 38 tysięcy to pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło ok 30% wszystkich pożarów w kraju. Rok 2018 również nie napawa optymizmem, a strażacy z KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim od kilku miesięcy interweniują w takich zdarzeniach.

Ludzie trawy podpalają nie zdając sobie często sprawy z zagrożeń jakie mogą na nich samych czekać. Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru średnio wynosi ponad 20 km/h, szybki bieg człowieka to niespełna 19 km/h. 

Podpalanie traw niesie za sobą również poważne konsekwencje prawne, za złapanie podpalacza na gorącym uczynku grozi do 5 tysięcy złotych kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 
Strażacy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie tylko z gaszeniem pożarów traw się zmagają. W mieście w ostatnim czasie doszło do serii podpaleń kontenerów z odpadami. 

Na szczęście wszystkie te pożary zostały szybko ugaszone, straż jest w stałym kontakcie z ostrowiecką policją, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 5.07.2018, 19:53
Każdy kto ma iloraz inteligencji powyżej 0,1 wie, że wypalanie traw jest chore. No, ale jak widać są osobniki z IQ 0,0.

Pozostałe