Siatkarki SMS jadą na turniej do Paryża

  • 4.07.2018, 14:47 (aktualizacja 04.07.2018 16:00)
  • Artur Sitarski
Siatkarki SMS jadą na turniej do Paryża
Podziel się:
Oceń:
W dniach 5.07-15.07 reprezentacja piłki siatkowej dziewcząt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz drugi weźmie udział w międzynarodowym turnieju Volley Culture Paris 2018 organizowanym w ramach promocji miasta Paryż, które 2024 roku zorganizuje Igrzyska Olimpijskie.

W poprzednim roku uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęły w Paryżu drugie miejsce. Tym razem ostrowieckie siatkarki za cel stawiają sobie wygranie turnieju i powrót do domu ze złotym medalem. W zawodach będzie uczestniczyć sześć zespołów z całej Europy. Oprócz ostrowieckiej drużyny na turnieju zagrają zawodniczki ze Słowenii, Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz gospodarz Sporting Club Nord Parisien. Siatkarki i sztab trenerski mimo że znają przeciwników z poprzedniego turnieju przygotowali dokładną analizę taktyczną rywali.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Przed siatkarkami z ostrowieckiego SMS-u prawdziwy maraton siatkarski. Zawodniczki mają do rozegrania 9 meczów. Wymagało to dobrego przygotowania, dlatego też wyjazd na turniej poprzedziło tygodniowe zgrupowanie.

Do turnieju można było zgłosić 14 zawodniczek. Nie była to łatwa decyzja dla sztabu trenerskiego bo o wyborze do drużyny decydował nie tylko poziom umiejętności siatkarskich ale również zaangażowanie i wyniki w nauce. Wyjazd do Paryża jest nagrodą za dobrze przepracowany rok szkolny. 

Wyjazd na turniej niebyły możliwy gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Powiatu Ostrowieckiego, które pokryło koszty związane z przelotem drużyny do Paryża. Zaproszenie do udziału w turnieju to duże wyróżnienie dla ostrowieckiej szkoły a sam udział w międzynarodowym turnieju siatkarskim to bardzo dobra okazja do promocji szkoły i ostrowieckiej siatkówki.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe