Turniej charytatywny "Gramy dla Mateusza"

  • 3.07.2018, 15:47 (aktualizacja 03.07.2018 20:22)
  • Artur Sitarski
Pomoc
Podziel się:
Oceń:
W dniach 30.06-1.07. na kortach tenisowych przy Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego i Kultury Fizycznej „Return” zorganizowało turniej charytatywny w którym udział wzięło 20 zawodników. Rywalizacja na korcie połączona była ze zbiórką pieniędzy dla Mateusza.

Mateusz ma 25 lat, porusza się na wózku i potrzebuje nowego koncentratora tlenu. Nowy sprzęt da Mateuszowi możliwość wyjścia z domu. To w znacznym stopniu ułatwi normalne funkcjonowanie. Dzięki zorganizowanej zbiórce sprzęt ma szanse być zakupiony a turniej tenisowy to część akcji charytatywnej. Okolicznościowe cegiełki i gadżety można cały czas nabywać u organizatorów.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Rywalizację na kortach tenisowych przy Gimnazjum nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim wygrał Olaf Zawadzki. Kolejne miejsca na podium zajęli: Kamil Szmajda i Robert Michalak. Zawodnicy biorący udział w turnieju doskonale rozumieją problemy i trudności z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne bo także w swojej pracy z takimi osobami się spotykają.

Turniej w którym zbierano pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla Mateusza to nie jedyna inicjatywa Stowarzyszanie „Return”. W planach są kolejne. 

Zamiłowanie i pasja do tenisa stały się impulsem do działania dla członków Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Tenisa Ziemnego i Kultury Fizycznej „Return”, którzy chcą zachęcać Ostrowczan do uprawiania tej dyscypliny sportu. Lato to najlepszy czas aby przyjść na kort i zacząć grać. Rozwijanie swojej pasji, doskonalenie umiejętności sportowych i dobra zabawa to nie jedyny cel jaki stawiają przed sobą członkowie stowarzyszenia „Return”. Grając w tenisa chcą pomagać.

Każda forma wsparcia jest dla osób niepełnosprawnych bardzo ważna. Pozwala ona często zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dlatego Świętokrzyskie Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego i Kultury Fizycznej „Return” chce pomagać i realizować marzenia osób niepełnosprawnych.

 

 

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe