"Wstręt" Moniki Misztal

  • 28.06.2018, 15:21 (aktualizacja 04.07.2018 13:51)
  • Judyta Szczerbińska
"Wstręt" Moniki Misztal BWA
Podziel się:
Oceń:
Monika Misztal, absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie,  przejawia dużą aktywność wystawienniczą. Na przestrzeni lat 2010-2018 brała udział w szeregu wystaw zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. W piątek 6 lipca, ostrwczanka powróci do rodzinnego miasta z wystawą "Wstręt".

W piątek 6 lipca, o godzinie 18:00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu odbędzie się wernisaż wystawy "Wstręt" Moniki Misztal. Artystka tworzy wizualne komunikaty, będące uniwersalnym świadectwem czasu, ludzkiej kondycji i stanowiące intymny rodzaj kontaktu ze światem, w którym jest zanurzona. Ta wystawa to formacja 15 płócien, na których powierzchni rozgrywa się dramaturgia zdarzeń, związanych z codziennością scen rodzajowych, w których aura artystki skrywa się pod grubą warstwą tłustej olejnej farby. Malarstwo jest dla Misztal naturalnym rodzajem mowy, dzięki któremu stworzone przez nią obrazy ustanawiają umowną płaszczyznę porozumienia. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Wystawę malarki będzie można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim do 31 sierpnia.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe