Podopieczni WTZ-u weszli nad Morskie Oko

  • 28.06.2018, 13:49 (aktualizacja 28.06.2018 16:26)
  • Katarzyna Kurek
Podopieczni WTZ-u o własnych siłach weszli nad Morskie Oko
Podziel się:
Oceń:
W dniach 14-24 czerwca 2018 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. W obozie uczestniczyło 32 niepełnosprawnych zawodników, w tym 5 osób niepełnosprawnych „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu „SZANSY”, to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Wielkim sukcesem okazało się wyjście nad Morskie Oko, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pieszo, pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność „SZANSY”. Uczestnicy chcieli o własnych siłach pokonać trasę bez wypożyczania bryczek z końmi. Ich wyczyn został doceniony i nagłośniony przez Kampanię przeciwko transportowi i ubojowi koni.

Podopieczni są zadowoleni, zachwalają takie wyjazdy i już czekają na kolejne. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe