„Camino de Santiago - średniowiecznym szlakiem…”

  • 28.06.2018, 12:35 (aktualizacja 28.06.2018 12:49)
  • Judyta Szczerbińska
„Camino de Santiago - średniowiecznym szlakiem…”
Podziel się:
Oceń:
Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne pasjonujące spotkanie z cyklu Sandomierskie Spotkania z Kulturą, które odbędzie się w czwartek 5 lipca o godzinie 18.00 w sandomierskim Lapidarium pod Ratuszem. Wykład o swojej przygodzie duchowej, kulturowej i turystycznej wygłosi Arkadiusz Adamczuk.

Kolejne spotkanie z cyklu Sandomierskie Spotkania z Kulturą „Camino de Santiago - średniowiecznym szlakiem…” odbędzie się w czwratek 5 lipca o godzinie 18.00 w sandomierskim Lapidarium pod Ratuszem.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Gościem spotkania będzie Arkadiusz Adamczuk - historyk sztuki, bibliotekarz, podróżnik.

Camino już raz pojawiło się w historii spotkań podróżniczych. Tym razem będzie to spojrzenie na to niezwykłe miejsce z nieco innej perspektywy, oczyma historyka sztuki.

Arkadiusz Adamczuk w roku 2007 i 2011 przeszedł średniowieczny szlak pielgrzymkowy do grobu św. Jakuba Starszego w hiszpańskiej Composteli. Od X wieku miliony europejczyków zmierzają poprzez Francję i Hiszpanię do grobu Apostoła. Na tym szlaku uświadamiali sobie, że są nie tylko Polakami, Francuzami czy mieszkańcami Italii, ale przede wszystkim europejczykami połączonymi wspólną, chrześcijańską i łacińską kulturą. Jednym z nich jest Arkadiusz Adamczuk. Podczas wykładu opowie on o tej niezwykłej przygodzie duchowej, kulturowej i turystycznej. Wykład ilustrowany będzie zdjęciami.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe