Motocykliści na drogach

  • 27.06.2018, 13:29 (aktualizacja 27.06.2018 15:48)
  • Katarzyna Kurek
Motocykliści na drogach
Podziel się:
Oceń:
To już kolejna ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do użytkowników jednośladów, których liczba znacząco wzrosła przez ostatnie lata.

O popularności szczególnie rowerów, motorowerów czy motocykli decyduje wiele elementów. Do głównych należą m.in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja. Policjanci apelują także do kierowców pojazdów osobowych aby zwiększyli swoją uwagę na drodze i patrzyli w lusterka. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Pasjonujący się od 20 lat motocyklami, członek ostrowieckiego klubu motocyklistów Gremium MC ma w tym temacie duże doświadczenie. Stwierdza, że najważniejszy jest strój, który zabezpiecza w razie wypadku. Początkujący fanatycy motocykli wyjeżdżając a trasę powinni dobrze sprawdzić stan techniczny pojazdów. 

Bardzo ważnym elementem podczas jazdy jednośladami jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. Kierowcy i motocykliści powinni nawzajem się szanować i zwracać na siebie uwagę. 

Człowiek, pojazd i infrastruktura oraz ich wzajemne interakcje warunkują bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też podczas prowadzonych działań policjanci będą przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że człowiek i jego zachowanie ma największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe