Sukces Józefa Różalskiego w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu

  • 26.06.2018, 13:51 (aktualizacja 26.06.2018 14:08)
  • Judyta Szczerbińska
Sukces Józefa Różalskiego w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu
Podziel się:
Oceń:
W Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w kategorii Masters Poznań 2018, wzięło udział ponad 430 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Ostrowiecki masters Józef Różalski wystartował we wszystkich czterech blokach startowych, w ośmiu konkurencjach, zdobywając siedem złotych medali i jeden srebrny.

W dniach 22-24 czerwca odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu w kategorii Masters Poznań 2018, które były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W zawodach, rozegranych na 50-metrowym basenie Termy Maltańskie, wystartowało ponad 430 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Udział wzięli sportowcy z Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Czech, Węgier, Rosji i Australii. Ostrowiecki masters Józef Różalski wystartował we wszystkich czterech blokach startowych w ośmiu najtrudniejszych i najcięższych konkurencjach, zdobywając siedem złotych medali i jeden srebrny: 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

50m stylem dowolnym 33,21 (złoto), 200m stylem zmiennym 3:37,78 (złoto), 100m stylem dowolnym 1:18,82 (złoto), 200m stylem motylkowym 4:16,38 (złoto), 50m stylem motylkowym 37,13 (złoto), 400m stylem zmiennym 8:19,88 (złoto), 100m stylem motylkowym 1:40,79 (złoto) i 400m stylem dowolnym 7:11,27 (srebro). 

O przygotowanich i sukcesie w zawodach Józef Różalski mówi w następujących słowach:

W ośmiu konkurencjach zdobyłem siedem złotych medali i jeden srebrny. Uważam to za bardzo duży sukces, gdyż w grupie wiekowej 70-74 lata jestem najstarszym zawodnikiem. Wyniki uzyskane w Poznaniu są lepsze od tych, które osiągnąłem w 2016 roku na Mistrzostwach Polski. Mimo mojego wieku ciężka praca daje progres w uzyskiwanych wynikach. Wręczono mi również puchar dla najlepszego zawodnika 2017 roku w grupie wiekowej 70-74 lata. Spotkał mnie też miły obowiązek wręczania medali dla zawodniczek i zawodników oraz wywiad dla portalu megatiming.pl, który można w całości wysłuchać w internecie. Wyniki i ich progres to zasługa dobrej współpracy z Centrum Rehabilitacji Markmed dr. Marka Wiechecia. Pod jego fachową opieką jestem przygotowywany do ciężkich treningów oraz leczone są wszystkie moje urazy i bóle mięśniowe. Dziękuję również dyrekcji MOSiR za to, że mogę bezpłatnie trenować i przygotowywać się do kolejnych zawodów.

Jak podkreśla ostrowiecki masters, medale zdobyte w tym roku dedykowane są dla klubu KSZO, który wielkimi krokami zbliża się do jubileuszu 90-lecia.

„Szkoda tylko, że nie mogę reprezentować KSZO, chociaż nigdy z tego klubu się nie wypisałem - stwierdza Józef Różalski. - W tym roku mam zamiar powalczyć o tytuł mistrza Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych”.

Najważniejszą i docelową imprezą, w której wystartuje Józef Różalski, będą Mistrzostwa Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Australii. Jest to druga dyscyplina, którą pasjonuje się ostrowiecki pływak. W 2016 roku w Holandii zdobył w niej trzy medale srebrne i jeden złoty oraz jest aktualnym rekordzistą świata.

Judyta Szczerbińska

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe