Kobiety w Ćmielowie uczą się samoobrony

  • 26.06.2018, 13:12 (aktualizacja 28.06.2018 09:38)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Kobiety w Ćmielowie uczą się samoobrony
Podziel się:

Sztuki walki i kursy samoobrony cieszą się coraz większą popularnością wśród kbiet.  Na praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności w sytuacji napadu i próby przemocy tym razem postawiły mieszkanki gminy Ćmielów. Inicjatorkom i pomysłodawczyniom kursu jest radna rady powiatu ostrowieckiego Joanna Suska.

Zajęcia odbywały się pod okiem certyfikowanego trenera, a zaczęły się od podstawowych kwestii związanych z aktywnością fizyczną.

Uczestniczki kursu w pełni zmotywowane i chętne pogłębienia swojej wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej z zakresu samoobrony, do zajęć podeszły profesjonalnie, oczekując konkretnych rezultatów.

Umiejętność samoobrony nie należy do najłatwiejszych, ale jak podkreśla trener kobiety są wyjątkowo pilnymi uczennicami.

Na kwestie obrony składa się nie tylko ta fizyczne, dlatego kurs został uzupełniony o dodatkowe warsztaty, już nie na sali gimnastycznej.

Pierwsza edycja kursu samoobrony składała się z trzech zajęć po 1,5 godziny. Panie są chętne na więcej, stąd we wrześniu ponownie wrócą na salę treningową. 
 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Karolina Kamińska-Nowak


Pozostałe