Przedszkolaki na scenie

  • 20.06.2018, 11:50 (aktualizacja 20.06.2018 18:59)
  • Katarzyna Kurek
Przedszkolaki na scenie
Podziel się:
Oceń:
Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych to świetna okazja do zaprezentowania twórczości najmłodszych aktorów. Dzieci są świetnie przygotowane i z chęcią występują przed szerszą publicznością.

Słowo i ruch - to świetne połączenie dla dzieci. Wpływa na rozwój ich wyobraźni i kreatywności ale przede wszystkim jest to dla nich świetna zabawa.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

W ramach XIV przeglądu Na scenie pojawiło się 10 grup teatralnych. Każda z nich zaprezentowała występ, którego motyw został zaczerpnięty z baśni i bajek.

W przedszkolach przygotowywane są okazjonalne przedstawienia, dlatego przedszkolaki na scenie czują się w swobodnie. Mając kontakt ze sztuką i literaturą od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje zainteresowania. 

Wiek przedszkolny to szczególny okres, w którym dziecko uczy się świata, zachowań wobec ludzi i przedmiotów. Jedną z metod wspierającą nauczanie dzieci to drama. Rozwija ona osobowość, doskonali umiejętność komunikacji, wspomaga rozwój emocjonalny. Opiekunki pomagają dzieciom  przygotować się i zaprezentować swoją twórczość przed szerszą publicznością. Występy wpływają na wszechstronny rozwój dzieci, podobnie jak książka czy film. Działalność teatralna rozwija wyobraźnię, fantazję, twórcze myślenie dziecka, a także poprawną mowę. 

Bawiąc się w teatr i występując przed publicznością dzieci czują się szczęśliwe, bo słyszą oklaski, pochwały i aplauz. Ogromne  zaangażowanie małych aktorów, autentyczna radość tworzenia daje satysfakcję zarówno dzieciom, rodzicom i nauczycielom. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe