Opisali i namalowali świętokrzyskie

  • 19.06.2018, 14:42
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę podczas Dni Ostrowca rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "ŚWIĘTOKRZYSKIE SŁOWEM I OBRAZEM MALOWANE”. Konkurs organizowany był przez Biuro Wystaw Artystycznych i Miejską i Bibliotekę Publiczną w ramach obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego.

Propagowanie wiedzy o regionie, budzenie zainteresowań historią i kulturą regionu, kształtowane postaw patriotycznych oraz rozwijanie i pobudzanie zdolności literackich i plastycznych. Takie były cele konkursu ogłoszonego przez Biuro Wystaw Artystycznych oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim, w ramach obchodów 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Konkurs pt.:"Świętokrzyskie słowem i obrazem malowane" spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Uczestnicy konkursu plastycznego mieli stworzyć plastyczną wersję własnych wrażeń po odwiedzeniu jednego z pięciu miejsc na terenie województwa świętokrzyskiego. Techniki prac plastycznych były zróżnicowane, jury wysoko oceniło ich poziom a 1 miejsce w kategorii  14-19 lat zdobyła Julia Kaczmarska.

Uczestnicy konkursu literackiego pisali utwór literacki w formie opowiadania, eseju, reportażu, baśni lub wiersza zawierającego historię związaną z regionem świętokrzyskim. 

Nazwiska wszystkich laureatów zaprezentowano podczas tegorocznych Dni Ostrowca Świętokrzyskiego. W amfiteatrze wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięskie prace plastyczne

  • Kategoria 1 (7-13 lat)

1 miejsce - Emilia Stachurska
2 miejsce - Piotr Pustuła
3 miejsce - Emilia Spychaj

  • Kategoria 2 (14-19 lat)

1 miejsce - Julia Kaczmarska
2 miejsce - Nina Gładysz
3 miejsce - Wiktoria Kijanka

Zwycięskie prace literackie

  • Kategoria 1 (7-13 lat)

1 miejsce - Borys Sroka
2 miejsce - Julia Bielecka
Aleksander Gajek
Bartosz Król
Mikołaj Łukasiewicz

  • Kategoria 2 (14-19 lat)

2 miejsce - Natalia Kocznur
wyróżnienie - Patrycja Niewójt
Agnieszka Ćwik 
Natalia Majcher
Julia Orłowska 

Katarzyna Kurek

Zdjęcia (9)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe