CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej w Kielcach

  • 13.06.2018, 15:50 (aktualizacja 13.06.2018 18:14)
  • Judyta Szczerbińska
Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej w Kielcach https://www.facebook.com/JaroslawRusiecki
Podziel się:
Oceń:
Sejmowa i Senacka Komisja Obrony Narodowej obradowała dziś w Kielcach. W ramach wyjazdowego posiedzenia komisje spotkały się w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce.

Głównym celem wizyty Sejmowej i Senackiej Komisji Obrony Narodowej było zapoznanie parlamentarzystów z funkcjonowaniem kieleckiej jednostki wojskowej Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych .

W trakcie spotkania poruszany został także temat powrotu Polski do uczestnictwa w misjach ONZ, z których kraj wycofał się kilka lat temu. 

Przedstawiciele Sejmowej i Senackiej Komisji Obrony Narodowej obejrzeli pokazy dynamiczne i zapoznali się z systemem szkolenia oraz bazą  Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. 

Wizyta zakończyła się złożeniem kwiatów w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, przed tablicą upamiętniającą rozbicie więzienia Urzędu Bezpieczeństwa w sierpniu 1945 roku przez oddziały Antoniego Hedy „Szarego” i uwolnienie przetrzymywanych tam więźniów w tym wielu żołnierzy AK.

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe