Członkowie SiP-u uwolnili książki

  • 13.06.2018, 13:32 (aktualizacja 20.06.2018 19:30)
  • Katarzyna Kurek
Członkowie SiP-u uwolnili książki
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, , po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez opłat czy kart bibliotecznych.

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

W tegorocznej edycji Święta Wolnych Książek udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość. Spacerując  po parku  namawiali Ostrowczan do wymiany książek i ich czytania. 
Czytelnictwo nie jest zbyt popularne wśród młodzieży. Akcja ma na celu zachęcić młodych ludzi do sięgania po książki i uświadomić im, że czytanie może być ciekawe. 

We wtorkowe popołudnie na parkowych ławkach pojawiły się książki o różnej tematyce, adresowane do osób dorosłych, młodzieży i dzieci. To jeden z atutów tej akcji, by każdy miłośnik książek, szukając, znalazł coś dla siebie. 
Akcja "Uwolnij z nami książkę" zainicjowana przez ostrowieckie Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość została przyjęta przez mieszkańców w sposób sympatyczny, a książki zyskały nowych czytelników. Raz przeczytane książki wróciły do obiegu, zostały odkurzone a nie wykluczone, że do parku powrócą już za rok. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PO władzę
PO władzę 17.06.2018, 20:06
Działania pozorowane tanim kosztem pod hasłem mamy kasę chcemy władzy !!!!!!!!!!!!!!
Xd
Xd 14.06.2018, 13:05
Wybory niedługo buhahaha
Ewka
Ewka 14.06.2018, 12:23
Aż miło popatrzeć jak się ludziom coś chce. Brawo

Pozostałe