UMCS z wizytą w "Bronku"

  • 12.06.2018, 13:33 (aktualizacja 13.06.2018, 13:01)
  • Artur Sitarski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Liceum Ogólnokształcące nr III im. Władysława Broniewskiego po raz kolejny gościło kadrę naukową oraz studentów UMCS z Lublina. Tym razem w murach szkoły pojawili się filolodzy słowiańscy i romaniści. Celem wizyty nie była tylko popularyzacja kierunków ale także zachęcenie młodzieży do nauki w lubelskiej uczelni.

Języki romańskie od kilkunastu lat konkurują z językiem angielskim. Często tę walkę przegrywają. Podobnie było z językiem rosyjskim, który przez lata był deprecjonowany. Pomału odbudowuje on swoją pozycję i zyskuje na popularności. Bez względu na to jakiego języka się uczymy, to bezsprzecznym jest fakt, że znajomość języka coraz częściej jest gwarantem dobrze płatnej pracy a studia filologiczne stają się uzupełnieniem pierwszego kierunku.

Warsztaty językowe dla uczniów pierwszych i drugich klas „Bronka” miały pokazać walory i atuty kierunków filologicznych. Nie obyło się również bez rozmów o tak tajemniczym dla licealistów życiu studenckim. Licealiści mieli wiele pytań na które udało im się uzyskać odpowiedź.

Ostrowieckie Liceum Ogólnokształcące nr III od kilku lat współpracuje z UMCS-em. Uczelnia objęła patronatem klasy humanistyczne a to przekłada się to bezpośrednio na liczbę absolwentów „Bronka”, którzy wybierają wydziały humanistyczne, lingwistyczne i odnoszą sukcesy na tych kierunkach.

Artur Sitarski

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe