×

Policjanci na festynie profilaktycznym "Bezpiecznie na drodze"

  • 10.06.2018, 09:29 (aktualizacja 12.06.2018 21:15)
  • Katarzyna Kurek
Policjanci na festynie profilaktycznym "Bezpiecznie na drodze" KPP Ostrowiec Świętokrzyski
Podziel się:
Oceń:
W minioną Niedzielę na ostrowieckim rynku odbył się festyn pod hasłem "Bezpiecznie na drodze", w której udział wzięli funkcjonariusze z Komendy w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Kielcach.

W trakcie trwania imprezy policjanci z ostrowieckiej komendy przygotowali stoisko profilaktyczne. Można było na nim zobaczyć między innymi specjalistyczną walizkę z atrapami środków psychoaktywnych  oraz przekonać się jak zachowuje się człowiek po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, wykorzystując do tego specjalnie skonstruowane alkogogle i narkogogle. Uczestnicy mogli sprawdzić koordynację ruchową zakładając te okulary, a dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu służbowego.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

 Dzieci i młodzież mogła zapoznać się ze specyfiką służby policjantów różnych pionów oraz z procedurą rekrutacji do służby w Policji. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentowali specjalistyczny radiowóz - ambulans pogotowia ruchu drogowego oraz zapoznawali uczestników ze specyfiką swojej pracy. Dodatkowo policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zaprezentowali ruchome miasteczko ruchu drogowego. Z uwagi, iż wydarzenie było ukierunkowane na bezpieczeństwo na drodze, funkcjonariusze rozdawali uczestnikom opaski odblaskowe.

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe