CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

To już druga edycja "Nocy bibliotek"

  • 11.06.2018, 12:14 (aktualizacja 12.06.2018 21:30)
  • Katarzyna Kurek
To już druga edycja "Nocy bibliotek"
Podziel się:
Oceń:
"Niepodległa w Bibliotece" - to tegoroczne hasło "Nocy Bibliotek" W Ostrowcu Świętokrzyskim. Impreza odbyła się w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Ostrowcu Św. w sobotę 9 czerwca, w godz. 19-22.

Organizatorami akcji są Miejska Biblioteka Publiczna, filia Biblioteki Pedagogicznej oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości. Tegoroczny program przeznaczony został dla starszej młodzieży i wzięli w nim udział maturzyści. Odbyła się gra edukacyjna "Droga do Niepodległości" która była prawdziwym wyzwaniem dla uczestników. Liczne quizy, konkursy a także „Flirt z Niepodległą”.

Ogólnopolskim słowem kluczem była "RzeczpospoCzyta". Akcja ma za zadanie kształtować czytelnicze zainteresowania i łamać stereotyp nudnej biblioteki.

Jak się okazało nie wszyscy podołali zadaniu. Organizatorzy obmyślili różnorodne quizy, niektóre z nich były podchwytliwe i zbiły z tropu uczestników. Prawdziwym wyzwaniem było dla uczestników rozszyfrowanie drugiej zwrotki " Bogurodzicy", z tym wyzwaniem poradziła sobie tylko jedna osoba.

Propagowanie czytania i dawanie możliwości kontaktu z literaturą to świetne inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju młodych ludzi, a przede wszystkim zachęcają do sięgania po książki.


 

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe