×

Tysiące osób na Marszach dla Życia i Rodziny w całej Polsce

  • 10.06.2018, 23:14 (aktualizacja 10.06.2018 23:25)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Tysiące osób na Marszach dla Życia i Rodziny w całej Polsce
Podziel się:
Oceń:
10 czerwca przez Polskę przeszły Marsze dla Życia i Rodziny organizowane we współpracy z Centrum Życia i Rodziny. W Warszawie Marsz wyruszył kilka minut po 12.00 z Placu Trzech Krzyży i kolorowym pochodem przez Trakt Królewski przeszedł na plac przed kościołem Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu.  Hasło przewodnie tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny brzmi „Polska rodziną silna!”. Nawiązuje ono do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Tym Marszem chcemy podziękować naszym przodkom za wolność oraz wartości, jakiew swoich rodzinach przechowali dla nas i następnych pokoleń: wiarę, afirmację życia, przywiązanie do rodziny, patriotyzm. Jednocześnie upominamy się wobec rządzących o budowanie przyszłości naszej Ojczyzny na tych wartościach. Apelujemy więc o jak najszybsze zapewnienie prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych

– mówi prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny wyszedł na ulice Warszawy w 2006 roku. Inicjatywa została podjęta również przez środowiska obrońców życia i rodziny w innych miejscowościach. W 2018 r. Marsze organizuje już ponad 150 miast w kolejne niedziele począwszy od marca do końca czerwca oraz we wrześniu. Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny, która organizuje szereg innych kampanii społecznych. 

Więcej nawww.marsz.orgwww.czir.org 

 

Ulicami Ostrowca Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł po raz czwarty . W tym roku marsz upamiętniał także stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostrowiecki marsz przeszedł sprzed pomnika Jana Pawła II przy kolegiacie pw. Św. Michała Archanioła do kościoła świętej Jadwigi na Stawkach. Tam odbył się piknik rodzinny. 

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe