×

Uciążliwy pył na ulicy Bałtowskiej

  • 8.06.2018, 13:31 (aktualizacja 12.06.2018 15:32)
  • Artur Sitarski
Uciążliwy pył na ulicy Bałtowskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Do redakcji Lokalna.TV zwrócili się mieszkańcy ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy odczuwają duże uciążliwości w związku z remontem drogi wojewódzkiej 754. Mieszkańcy uważają, że wykonawca remontu nie podejmuje wystarczających działań mających na celu zmniejszenie zapylenia, które powodują przejeżdżające samochody.

Mieszkańcy ul. Bałtowskiej i ul. Samsonowicza nie mogą otworzyć okna, wywiesić prania. Nie mogą spędzać wolnego czasu przed własnym domem na świeżym powietrzu. Remont ul. Bałtowskiej trwa już kilka miesięcy, utrudnienia w ruchu drogowym to nie jedyne utrudnienia. Cała okolica pokrywa się drobnym pyłem. Ten wpływa negatywnie na zdrowie ludzi. Mieszkańcy twierdzą, że u wielu osób pojawiły się dolegliwości chorobowe tj. kaszel czy katar.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Mieszkańcy z ulicy Bałtowskiej i ulicy Samsonowicza zwracają również uwagę na brak wystarczającego zabezpieczenia prowadzonych robót budowlanych a to powoduje realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt. Na terenie remontowanej drogi znajduje się wiele dołów i wystających elementów betonowych.

O problemach mieszkańców z ulicy Bałtowskiej i okolic wykonawca został poinformowany, ale jak wszyscy zgodnie twierdzą podejmuje on mało skuteczne działania. Redakcja Lokalna.TV również kontaktowała się z wykonawcą drogi prosząc o komentarz i stanowisko firmy. Do dnia realizacji tego materiału nie udało się nam jednak uzyskać informacji ani odpowiedzi na zadane pytania.

Pozostaje nadzieja, że wykonawca wsłucha się w głosy mieszkańców i podejmie stosowne decyzje aby złagodzić skutki trwającego remontu. Wszyscy oczekują szybkiego i terminowego finału.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe