×

Protest WTZ zawieszony

  • 8.06.2018, 12:22 (aktualizacja 10.06.2018 09:10)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Protest WTZ zawieszony
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dotychczasowe 1.333 zł. miesięcznie przeznaczane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na jednego uczestnika Warsztatu Terapii Zajęciowej, nie jest wystarczające. Dlatego też przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z całego kraju stworzone zostało Ogólnopolskie Pogotowie Protestacyjne, którego żądaniem jest zwiększenie dofinansowania. 

Rozmowy przedstawicieli WTZ dotyczące zwiększenia kwoty dofinansowania z przedstawicielami rządu już się odbyły, w konsekwencji podjęto decyzję o zawieszeniu trwającego Ogólnopolskiego Pogotowia Protestacyjnego WTZ do września 2018 r. 

Pierwsze żądania przedstawicieli Wojewódzkich Forów WTZ zostały spełnione, obiecana kwota nie rozwiązuje jednak problemu.

Zwiększenia dofinansowań Warsztaty Terapii Zajęciowej domagają się też w dwóch kolejnych latach. Po konkretnych deklaracjach ze strony rządu, protest zostanie zakończony.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim jest 75 podopiecznych, takich placówek w całej Polsce jest 715, które łącznie sprawują opiekę nad ok. 28 000 osób niepełnosprawnych.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe