CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

Niedziela Profilaktyki Onkologicznej w Sulisławicach

  • 8.06.2018, 11:49
  • Judyta Szczerbińska
Niedziela Profilaktyki Onkologicznej w Sulisławicach
Podziel się:
Oceń:
Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza w najbliższą niedzielę 10 czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach na „Niedzielę Profilaktyki Onkologicznej”. Do dyspozycji będzie cytomammobus ŚCO, który w tym dniu zaparkuje na terenie Sanktuarium. 

Mieszkańcy gminy Łoniów oraz goście Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach, w niedzielę 10 czerwca będą mogli skorzystać z bezpłatnej profilaktyki onkologicznej. W godzinach 8:00 - 14:00 pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będą udzielali informacji o realizowanych przez ŚCO programach profilaktycznych i zachęcali do korzystania z bezpłatnych badań. Po mszy św. o godzinie 11:00 profesor Stanisław Góźdź – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wygłosi wykład na temat profilaktyki onkologicznej. Do dyspozycji  będzie również cytomammobus ŚCO, który w tym dniu zaparkuje na terenie Sanktuarium. 

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Wszystkie panie, które wykonają badanie w cytomammobusie ŚCO, otrzymują zestawy kobiecych upominków.
 

Judyta Szczerbińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe