×

Ze Staszica do college'u

  • 7.06.2018, 13:27 (aktualizacja 07.06.2018 15:43)
  • Artur Sitarski
Ze Staszica do college'u
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Medycyna i odkrywanie nowych gatunków w lasach tropikalnych to marzenie Julii Cebuli, uczennicy klasy pierwszej LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. Pierwszy krok do realizacji pasji Julka już zrobiła. Przez dwa lata będzie uczyć się w prestiżowej Downside School w okolicach Bristolu. Została stypendystką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego, która wspiera zdolną młodzież fundując stypendia.

Aby uzyskać stypendium trzeba było przejść trzy etapy niełatwego konkursu, który sprawdzał przede wszystkim kreatywność oraz zdolności interpersonalne i osobiste. Nauka w szkole, której tradycje sięgają początków XVII wieku może stać się przepustką na wymarzone studia. Proces aplikacyjny na medycynę w Wielkiej Brytanii jest złożony i zaczyna się już w szkole średniej. Na Julkę czeka nowa szkoła, egzaminy i trudne studia ale czego się nie robi aby spełniać swoje marzenia. O szalonym pomyśle Julii wiedziała tylko rodzina. Nauczyciele i koledzy z klasy nie do końca orientowali się jaka nagroda czeka na zwycięzcę choć wiedzieli, że Julka w konkursie startuje. Dlatego gdy uczennica pochwaliła się uzyskanym stypendium, w szkole pojawiła się radość ale i smutek.

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Downside School to jedna z najstarszych katolickich szkół średnich w Wielkiej Brytanii w której uczy się młodzież z całego świata. Co roku jej mury opuszcza wielu absolwentów, którzy kontynuują naukę na najlepszych uczeniach, nie tylko w Anglii. Julii Cebuli życzymy powodzenia.

Artur Sitarski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe